BİREYSEL ENERJİ ÜRETİMİ

Enerji bağımsızlığı parmaklarınızın ucunda

Evinize güç sağlamak, şebekeye bağımlılığı azaltmak ve elektrik faturalarınızı düşürmek için güneş enerjisinden yararlanın. Güneş enerjisi sizin ve gezegenimizin geleceği için akıllı bir seçimdir.

Yenilenebilir ve sürdürülebilir bir enerji kaynağına yatırım yapmak karbon ayak izinizi azaltacak, size öngörülebilir bir gelir sağlayacak ve enerji bağımsızlığı elde etmenize yardımcı olacaktır.

Kendi enerjinizi üretmeye başlamak için 3 neden

Enerji fiyatlarındaki dalgalanmalar konusunda asla endişelenmek zorunda kalmadığınızı veya beklenmedik enerji maliyetleri için bütçe yapmak zorunda kalmadığınızı hayal edin. Güneş enerjisi ile bu gelecek, gerçeğe dönüşüyor. Evinizde elektrik üreterek aylık elektrik faturalarınızı önemli ölçüde azaltabilir ve zaman içinde önemli tasarruflar elde edebilirsiniz.

Güneş enerjisi ile sabit ve öngörülebilir bir elektrik kaynağına sahip olursunuz. Kullanılan kilowatt saat değerini ve bölgenizdeki elektrik maliyetlerini hesaplayarak tasarruflarınızı tahmin edebilirsiniz. Bunun da ötesinde, güneş panellerinizin maliyetini elektrik faturalarından elde edeceğiniz tasarruflarla zaman içinde ödersiniz.

Güneş panellerinin maliyetleri düştükçe ve devlet teşvikleri binaya entegre güneş enerjisi çözümleri kurmak için daha erişilebilir hale gelmeye başladıkça güneş enerjisine geçmeyi düşünmek ve elektrik faturalarınızdan tasarruf etmeye başlamak daha cazip hale gelmektedir.

Kendi elektriğinizi üretip depolayarak, şebekeye ve fosil yakıtların sık sık değişen fiyatlarına daha az bağımlı olursunuz. Güneş panelleri ve bir solar batarya ile elektrik kesintileri sırasında bile sabit ve güvenilir bir enerji kaynağına sahip olursunuz. Enerji kullanımınızı kontrol altına almak, enerji maliyetleriniz söz konusu olduğunda size bir güven ve istikrar hissi verir.

Güneş enerjisine yatırım yapmak sadece aylık elektrik faturalarınızdan tasarruf etmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda mülkünüzün değerini artırır ve karbon ayak izinizi azaltır. Güneş enerjisi temiz ve yenilenebilir bir enerji kaynağıdır, kendi elektriğinizi üreterek çevreyi olumlu yönde etkilersiniz. Binaya entegre güneş enerjisi ürünleri hem cüzdanınız hem de gezegenimiz için kazandırmaya devam eden bir yatırımdır. Özellikle de devlet teşviklerinin BIPV çözümlerinin kurulumu için daha erişilebilir hale gelmeye bağladığı şu günlerde, uzun vadeli faydaları olan akıllı bir yatırımdır.

Solar çatı enerji üretimi

Solarstone® entegre güneş panelleri ile solar araç park ve şarj sistemleri sizler için onlarca yıl dayanacak bir solar çatı sistemi oluştururken enerji maliyetlerinde önemli tasarruflar sağlar, karbon ayak izini azaltır ve düşük kurulum maliyetleri sağlarken, enerji kesintilerinden en az seviyede etkilenmenize yardımcı olur.

Güneş enerjisi, güneşten gelen enerjiyi kullanılabilir elektriğe dönüştürerek çalışır. Güneş panellerindeki fotovoltaik hücreler güneş enerjisini emer ve doğru akıma (DC) dönüştürür. Daha sonra bir inverter DC elektriği evinize veya iş yerinize güç sağlamak için kullanılabilecek alternatif akıma (AC) dönüştürür.

Tüm SSS'ı keşfedin

Bekleyebileceğiniz tasarruf miktarı, güneş paneli sisteminin kapasitesine, enerji tüketiminize ve bölgenizdeki elektrik maliyetlerine bağlı olarak değişiklik gösterecektir.

Tüketilen kilowatt saat değerini ve elektrik maliyetlerini hesaplayarak tasarruflarınızı tahmin etmek mümkündür. Güneş panellerinin maliyetlerinin düşmesi ve BIPV sistemlerinin kurulumu için devlet teşvik ve finansman programlarının artması ile beraber güneş enerjisine geçmek daha da cazip hale gelmektedir.

Tüm SSS'ı keşfedin

Güneş panelleri 25 ila 30 yıl arasında, bazen daha uzun süre performans gösterebilirler. Bu, çatınızdaki panellerin yıllar sonra bile enerji üretmeyi durduracağı anlamına gelmez. Sadece enerji üretimlerinin, güneş paneli üreticilerinin ortalama bir evin enerji ihtiyaçlarını karşılamak için en uygun olduğunu düşündükleri oranda azalacağı anlamına gelir. Uygun bakım ve iyi bir kullanım ile, önümüzdeki 20 ila 30 yıl boyunca güneş enerjisinden önemli ölçüde faydalanmayı bekleyebilirsiniz.

Tüm SSS'ı keşfedin

Güneş panellerinizin yatırım maliyetini çıkarma süresi, seçtiğiniz güneş enerjisi sistemine, hangi finansman programlarından ve teşviklerden yararlandığınıza, nerede yaşadığınıza ve sisteminiz için nasıl bir ödeme yaptığınıza göre değişiklik gösterecektir.

Ortalama olarak evinize yaptıracağınız solar bir çatı sistemi 5 ile 10 yıl arasında bir sürede kendini amorti etmektedir.

Tüm SSS'ı keşfedin

Bize ulaşın

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir