SSS

Tüm sorularınızın cevaplarını sayfamızda kolaylıkla bulabilirsiniz. Öncelikle mevcut sorularınızın sayfamızda yanıtlanmış olup olmadığını kontrol edin, yanıtlanmamış bir sorunuz var ise her durumda bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin!

Farklı SSS kategori başlıkları için hızlı erişim:

Genel

Solarstone® kendini yüksek kaliteli güneş enerjisi çözümleri sağlamaya adamış deneyimli profesyonellerden oluşan ve daha fazla yeşil anlayışına sahip çevreci bir teknoloji şirketidir. Yatırımınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için en son BIPV teknolojilerini ve ekipmanlarını kullanmaktadır.

Güneş enerjisi, karbon ayak izinizi azaltmanıza ve elektrik faturalarınızdan tasarruf etmenize yardımcı olabilecek yenilenebilir ve sürdürülebilir bir enerji kaynağıdır. Güneş enerjisi bir solar batarya ile birlikte kullanıldığında ise elektrik kesintileri sırasında da güvenilir bir enerji kaynağıdır.

Ayrıca çatınızın üzerine kuracağınız bir güneş enerjisi sistemi mülkünüzün değerini de artıracaktır.

Teknik

Güneş panelleri, güneş ışığını elektriğe dönüştüren fotovoltaik hücrelerden oluşur. Üretilen elektrik (DC akım) bir invertere gönderilerek eviniz veya iş yeriniz için kullanılabilir enerjiye (AC akım) dönüştürülür.

Kurulabilecek sistemin büyüklüğü mülkünüze ait çatı yüzeyinin boyutuna, aldığı güneş ışığına ve enerji tüketiminize bağlıdır.

Enerji tüketimine (geçmiş veya tahmini) dayanarak mühendislik ekibimiz çatınız için uygun sistem yapısını belirleyecektir. Enerji tüketim miktarı esas olarak ısıtma sistemi, klima ünitesi, su ısıtma sistemi ve ev içerisinde kullanılan diğer tüm cihazlara göre değişiklik gösterir.

Tüm bu hesaplamalar için uzman ekibimiz ile her an yanınızdayız!

Enerji kullanımınızı bir akıllı sayaç kullanarak izleyebilirsiniz. Bu cihaz, enerji kullanımınızı gerçek zamanlı olarak izlemenize ve enerji tüketimini optimize etmek için değişiklik yapabileceğiniz sistem bileşenlerini belirlemenize yardımcı olabilmektedir. Ayrıca son teknoloji sistemler ile tüm üretim ve tüketim değerlerini anlık olarak mobil cihazlarınızdan da takip edebilirsiniz.

Solarstone® sistemleri, inverter üreticisi tarafından sağlanan bir izleme uygulaması (örneğin FusionSolar) ile birlikte gelir. Uygulamayı telefonunuza indirerek güneş enerjisi üretim/tüketim alışkanlıklarınızı takip edebilirsiniz.

Kurulum, Bakım & Garanti

Kurulum süresi sistemin büyüklüğüne, karmaşıklığına ve planlamaya bağlı olarak değişebilmektedir. Ortalama olarak bir solar çatı kurulumu 1-3 gün sürebilirken, çatı yapısında çok fazla engel olmayan ve 10 kW'a (60 m2) kadar olan daha basit sistem kurulumları genellikle bir gün içinde tamamlanabilir.

Ancak belirli dönemlerde yüksek talep nedeniyle güneş panelleri ve ekipmanlarının teslim süresinin 2 aya kadar uzayabileceğini unutmamak önemlidir. Ayrıca evinizin güneş enerjisi sistemi kurulumuna hazır olmasına kadar geçen süreçte keşiflerin yapılması, izinlerin alınması gibi çeşitli kurulum öncesi işlemlerin tamamlanması gerekmektedir.

Sorunsuz bir sistem kurulumu için çatı ekibi ile sistem entegratörü arasında iyi bir iletişim ve koordinasyon gerekir. Bu sebeple kurulumun her adımına son derece özen göstermekteyiz.

Kurulum süreci enerji ihtiyaçlarınızın belirlenmesini, mülkünüz için en iyi solar çatı tipinin seçilmesini, gerekli izinlerin alınmasını ve solar çatının kurularak sistemin şebekeye bağlanması adımlarını içerir.

Güneş enerjisi sistemine sahip bir çatı çok fazla bakım gerektirmese de, sisteminizin sürekli maksimum verimi sağlaması için düzenli olarak görsel izleme yapılarak yapraklar, dallar, kuş pislikleri gibi istenmeyen yabancı madde ve lekelerin dikkatli bir şekilde temizlenmesi şarttır.

Evet. Solar House Concept üzerinden çeşitli bakım hizmetleri alabilirsiniz. Güneş enerjisi sisteminizin en iyi şekilde çalışmasını sağlamak için düzenli temizlik ve kontrolların yapılmasına yardımcı olabiliriz.

Solarstone® ürünleri 10 yıl ürün garantisi ve 25 yıl enerji verimlilik garantisine sahiptir. Garanti kapsamının özel şartları sağlanan ürün veya hizmete bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Destek & Güvenlik

Eğer sisteminiz ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız, teknik destek için Solar House Concept ile iletişime geçebilirsiniz. Ekibimiz en kısa sürede sorunu çözmenize yardımcı olacaktır.

Sisteminiz ile ilgili sorunlarda öncelikle inverter uygulamasını kontrol edin, bazı sorunlar uygulama üzerindeki hata kodlarını anlayarak hızlı ve kolay bir şekilde çözülebilir.

Solar çatı sisteminiz düzgün çalışmıyorsa teknik destek için Solar House Concept ekibi ile iletişime geçin. Ekibimiz sorunu anlamanıza ve bir çözüm sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Eğer erişim imkanınız var ise sisteminizi yılda en az bir kez görsel olarak incelemenizi öneririz. Bölgenizde yüksek ağaçlar veya aşırı toz yoğunluğu varsa, bunu daha sık bir mevsimsel alışkanlık haline getirmeniz faydalı olacaktır. Böylece solar çatınızın verimli bir şekilde çalışmasını sağlayabilir ve olası sorunların zamanında tespit edilip çözülmesine yardımcı olabilirsiniz.

Solar House Concept tüm kurulum sürecinin ve kullanılan tüm ürünlerin güvenlik yönetmeliklerine uygun olmasına son derece önem vermektedir.

Ayrıca tüm Solarstone® BIPV ürünleri gerekli standartlara göre sertifikalandırılmıştır.

Acil bir durumda zaman kaybetmeden ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Uzman ekibimiz durumu güvenli bir şekilde ele almanız konusunda yardım ve rehberlik sağlayacaktır.

Çevresel Etkiler

Güneş enerjisi zararlı kirleticiler veya sera gazları yaymayan yenilenebilir ve sürdürülebilir bir enerji kaynağıdır. Böylelikle fosil yakıtlara olan bağımlılığımızı azaltmaya yardımcı olabilir ve enerji üretiminin olumsuz çevresel etkilerini azaltabilir.

Solarstone®, BIPV ürünlerinin üretimi için yalnızca sürdürülebilir malzemeler ve geri dönüştürülebilir bileşenler tedarik etmektedir. Böylece tüm ürünlerin ve operasyonların verimliliğini sürekli iyileştirerek karbon ayak izini en aza indirmeyi hedeflemektedir.

Geleneksel enerji kaynaklarına kıyasla ne kadar karbon salımını önlediğinizi hesaplayabilirsiniz. Ayrıca genel çevresel etkiyi ne kadar azalttığınızı görmek için enerji tasarruflarınızı da takip edebilirsiniz.

Solarstone®, BIPV ürünlerini çevre dostu malzemeler ve süreçler kullanılarak üretmektedir.

Ayrıca ürünlerin kullanım ömürlerinin sonunda ilgili standartlara göre geri dönüştürülmesini veya doğru şekilde imha edilmesini sağlamaktadır.

Tasarruf & Kazanç

Güneş enerjisine geçerek elde edebileceğiniz tasarruf miktarı güneş paneli sisteminizin kapasitesine, bölgenizdeki elektrik maliyetlerine ve enerji kullanım alışkanlıklarınıza bağlı olarak değişiklik gösterecektir.

Ev sahipleri güneş enerjisine geçerek elektrik faturalarında her yıl ciddi anlamda tasarruf sağlayabilmektedirler.

Solar bir çatı kurmak mülkünüzün değerini artırabilir, mevcut masraflarınızı azaltabilir ve güneş enerjisi depolama sistemleriyle (solar batarya) entegre edildiğinde size kendi enerji tüketiminizi yönetme becerisi kazandırabilir.

Çevresel açıdan daha sürdürülebilir bir yaşam tarzına uyum sağlamanıza ve daha yeşil mobilite seçeneklerine geçmenize yardımcı olabilecek çeşitli teşvikler mümkün olabilmektedir ve gelecekte daha da fazla olacaktır.

Bir solar çatının maliyetini amorti etme süresi sistemin büyüklüğüne, bölgenizdeki elektrik maliyetlerine, mevcut devlet teşviklerine veya finansman seçeneklerine bağlı olarak değişebilir. Enerji faturalarından elde edebileceğiniz tasarrufun bir güneş paneli sisteminin maliyetini geri ödemesi genellikle 5 - 10 yıl arasında değişiklik göstermektedir.

YARDIM

Sorularınız mı var?

Merak etmeyin, tüm sorularınızı yanıtlamak ve size destek olmak için buradayız. SSS sayfamızı inceleyebilir, daha fazla sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz!