SOLAR HOUSE CONCEPT ile YENİ BİR DÖNEM

Solar House Concept, Solarstone®’un estetik odaklı, yenilikçi binaya entegre güneş panellerini ve tasarım harikası Solar Carport çözümlerini, kendi alanlarındaki en kaliteli markaların inverter, depolama sistemleri, araç şarj üniteleri ve ısı pompaları gibi çeşitli sistemleri ile entegre ederek ev sahipleri için enerji bağımsızlığı sağlayan çevre dostu konsept projeler tasarlar.

Solarstone® teknolojisinden gücünü alan üstün kaliteli çözümlerimizi tercih edin, evinizde yenilenebilir, temiz enerji konforunun tadını çıkarın.

Solar House Concept - Eko Sistem

Solar House Concept çevre dostu eviniz için en uygun güneş enerjisi sistemini tasarlamak ve enerji bağımsızlığından yararlanmanızı sağlamak için güvenilir ortağınızdır.

On-Grid / Hibrit Sistemler

On-grid (şebekeye bağlı) güneş enerji sistemleri, evler ve ticari binalar tarafından kullanılan en yaygın sistemlerdir. Solar inverterler elektrik şebekesine bağlanarak üretilen güneş enerjisi evinize güç sağlar veya çift yönlü enerji sayaçları kullanılarak fazla enerjiyi şebekeye geri gönderir. Şebekeye gönderilen fazla enerjinin miktarına göre ilgili bedel aylık elektrik faturalarınızdan mahsup edilecektir.

Sisteminizin yeterli miktarda güneş enerjisi üretmediği durumlarda, kullanılmayan fazla güneş enerjisini depolayan solar bataryalar boşaldığında ve tekrar şarj etmek için zamana ihtiyaç duyulduğunda şebeke elektriğine erişim son derece önem kazanmaktadır.

On-grid sistemler, solar bataryalar entegre edilerek hibrit sistemler olarak kullanılabilir. Çoğu hibrit veya batarya sistemlerinin aksine, on-grid güneş enerji sistemleri güvenlik nedenleriyle enerji kesintileri sırasında çalışmaz. Enerji depolama sistemine sahip hibrit güneş enerji sistemlerinin çoğu, şebekeden otomatik olarak izole olabilir ve elektrik kesintileri sırasında bir miktar güç sağlamaya devam edebilir.

Mikro-Grid Sistemler

Bir micro-grid sistem herhangi bir şebeke bağlantısı olmayan bağımsız bir ada olarak veya şebeke arızası durumunda güç kaynağını korumak için bir yedekleme çözümü olarak işlev görür. Bir elektrik kesintisi durumunda ise sistem otomatik olarak şebekeden bağlantısını keser ve kendi bağımsız ağını (Mikro-Grid) oluşturur.

Mikro-grid sistemler genellikle yetersiz güç kaynağı olan bölgelerde tasarlanır ve bölgesel, bağımsız bir şebeke olarak çalışır, tamamen şebekeden bağımsızdır veya şebekeye bağlı bir yedek sistem olarak hizmet verir. Dizel jeneratörler ise genellikle enerji devamlılığını korumak için kullanılır. Bununla birlikte çoğu mikro-grid sistemler ve yedekleme sistemleri, kararlı, ucuz ve sürdürülebilir bir enerji kaynağı olarak güneş enerjisini kullanır.

Dizel sistemler yerine güneş enerjisinin kullanılması mülk sahipleri açısından sadece daha düşük maliyet avantajı sağlamasıyla değil aynı zamanda özellikle mikro-grid sistemlerin sıklıkla tercih edildiği villalar, oteller ve tatil köylerinde gürültü ve kötü kokular gibi istenmeyen olumsuz çevresel etkilerden kurtulmalarına imkan tanıması ile de ön plana çıkmaktadır.

Güneş Enerjisi ile Elektrikli Araç Şarjı

Solarstone®’un teknoloji ve tasarım harikası Solar Carport sistemleri ile sürdürülebilir ve solar elektrikli araç şarj çözümleri entegrasyonunu deneyimleyin. Enerjisini temiz ve yenilenebilir bir enerji kaynağı olan güneşten alan, yenilikçi elektrikli araç park ve şarj konseptimiz elektrikli aracınızı tam olarak şarj etmek için tasarlanmıştır.

Konsept tasarımımız, Solarstone®’un estetik çözümleri olan binaya entegre güneş panellerinin ve Solar Carport™ sisteminin farklı avantajlarını kullanarak elektrikli araçlarınızı şarj etmenizi ve zorlu hava koşullarına karşı korumanızı sağlayacaktır.

Temiz enerji ile daha yeşil bir gelecek için geleneksel şarj yöntemlerini değiştirmenin ve güneş enerjisinin rahatlığının ve maliyet tasarrufu avantajlarının tadını çıkarmanın zamanı geldi.

Güneş Enerjisi ve E-Mobilite'nin Faydaları
Maliyet Tasarrufu

Elektrikli aracınızı evinizin kendi ürettiği güneş enerjisi ile şarj etmek her zaman daha ucuz ve keyiflidir

Enerji Bağımsızlığı ve Daha Yüksek Öz Tüketim

Evinizde öz tüketimi maksimuma çıkarmak, şebekeye gönderilen fazla enerji miktarını azaltmanızı ve daha az elektrik dağıtım ücreti ödeyerek tasarruf etmenizi sağlar. Ayrıca enerji kesintilerini daha fazla dert etmenize gerek kalmaz. Ek olarak enerji depolama sistemleri gece boyunca aracınızı güneş enerjisi ile şarj etmenizi de sağlayacaktır.

Düşük Karbon Ayak İzi

Daha fazla sürdürülebilirlik yaşayın ve çevrenin korunmasına katkıda bulunun.

Solarstone® Solar Carport ile Tüm Araçlar İçin Estetik Koruma

Elektrikli aracınızın sadece güneş enerjisi ile şarj olmasını sağlayan bir güç istasyonu olmasının da ötesinde, aynı zamanda araçlarınızı yağmur, kar veya dolu gibi zorlu hava koşullarından korumak için zarafet ve işlevselliğin karışımı olan bir çözümdür.

Güneş Enerjisi 7/24

Solar batarya, güneşten veya şebekeden gelen enerji ile şarj edilebilen bir enerji depolama sistemidir. Solar bataryalar, aksi durumlarda başka bir dış kaynaktan temin edilmesi gereken enerji yerine temiz, yeşil ve yenilenebilir enerji sağlar. Enerji depolama sistemleri, enerji ofsetini, yani kendi ürettiği enerji tüketimini en üst düzeye çıkarmak isteyen ev sahipleri için mükemmeldir.

Fotovoltaik sistemler güneş enerjisini, güneş ışığının en yoğun olduğu zamanlarda maksimum seviyede üretilebilir. Bu nedenle sisteme batarya üniteleri entegre edilirek, üretilen güneş enerjisi depolanır ve sabahın erken saatlerinde, bulutlu günlerde, gece saatlerinde ve hatta enerji kesintileri sırasında bile kendi ürettiğiniz güneş enerjisini kullanabilirsiniz.

Batarya sistemleri ile kendi ürettiğiniz yeşil enerjinin keyfini 7/24 çıkarabilirsiniz.

Enerji Depolama Sistemlerinin Faydaları
Daha Az Enerji Maliyetleri

Güneş enerjisi kullanımını artırın ve elektrik faturalarınızdan daha fazla tasarruf edin

Daha Yüksek Öz Tüketim

Yenilenebilir enerjinin geleceği öz tüketimdir. Yenilenebilir enerji sübvansiyonları azaldıkça ve enerji fiyatları arttıkça ürettiğiniz tüm enerjiyi kendinizin tüketmesi kesinlikle daha ekonomik olacaktır.

Enerji Bağımsızlığı

Elektrik fiyatlarının artmasına ve enerji kesintilerine karşı önlem olarak kendi enerji bağımsızlığınızı kazanabilirsiniz.

Yedekleme ve Off-Grid

Enerji kesintileri sırasında batarya üniteleri tüm ihtiyaçlar için gereken güneş enerjisini depolamaktadır. PV sistem tasarımı, yedek güç işlevine sahip bir invertere ve şebeke bağlantısı kesildiğinde bile çalışacak yüksek deşarj kapasitesine sahip bir bataryaya ihtiyaç duyacaktır.

Isıtma & Soğutma Sistemleri

Fotovoltavik sistemlerin temel prensibi, enerji maliyetlerini kalıcı olarak azaltmak için mümkün olduğunca kendi ürettiği güneş enerjisini kullanmaktır. Çatınız tarafından üretilen güneş enerjisi, evdeki her türlü uygulama için esnek bir şekilde kullanılabilir.

Güneş enerjisi kullanılarak, ısıtma, soğutma ve sıcak su sistemleri, ısı pompaları ve tamamlayıcı sıcak su ekipmanları ile entegre edilerek en verimli şekilde beslenebilir ve böylece öz tüketim maksimize edilerek daha az atıl enerji şebekeye geri gönderilmiş olur.

Sisteminizin büyüklüğüne bağlı olarak üretilen güneş enerjisinin %20-35’i tarafınızca öz tüketim olarak kullanılabilir. Boşta kalan fazla enerjinin kullanımını artırarak öz tüketim seviyesi %60-70’e kadar yükseltilebilir ve böylece daha fazla tasarruf etmeniz sağlanır.

Güneş Enerjisi ve İklimlendirme Sistemlerinin Faydaları
Isı Pompaları ile Entegrasyon

Güneş enerjisi ile beslenen ısı pompaları evlerdeki tüm ihtiyaçlara uygun olduklarından, sadece ısıtma için değil aynı zamanda soğutma, havalandırma ve sıcak su sistemlerine de entegre edilebilirler.

Daha Yüksek Öz Tüketim

Fazla enerjiyi şebekeye geri göndermek yerine öz tüketimi artırarak daha fazla güneş enerjisi kullanın ve maliyetlerinizi düşürün.

Daha Uzun Ömürlü Isıtma Sistemleri

Güneş enerjisi kullanılarak beslenen bir ısıtma sistemi yaz aylarında tamamen kapatmanıza imkan tanıyacağı için daha uzun ömürlü bir kullanım fırsatı sunar.

Enerji Bağımsızlığı ve Çevre Dostu

Solarstone®'un estetik ve verimli entegre solar çatı sistemleri ile kendi ürettiğiniz yeşil enerjinizin keyfini çıkarın.

Isı Pompası Tipleri
Hava/Su Isı Pompaları
Toprak Kaynaklı Isı Pompaları
Atık Hava Isı Pompaları
Isı Pompası Çözümleri
Isıtma
Soğutma
Havalandırma
Sıcak Su
Yerden Isıtma ve Soğutma
Güneş Enerjinizi 7/24 Kontrol Edin

Güneş enerjisi izleme sistemleri, güneş enerjisi üretiminizi ve tüketiminizi cep telefonunuzla bile gerçek zamanlı olarak kontrol etmenizi ve izlemenizi sağlayacaktır.

Güneş Enerjisi İzleme Sistemlerinin Faydaları
Enerji Üretim İzleme
Enerji Tüketim İzleme
Batarya Depolama Seviyesi İzleme
Sistem Güncelleme

Eviniz için En İyi Solar Batarya Nasıl Seçilir?

Bir batarya sistemi, güneş panellerinizin ürettiği gücü depolayarak yedekte tutararak gece veya bulutlu günlerde olduğu gibi güneş ışığı olmadığı durumlarda bile güneş enerjisini kullanmanıza imkan tanır.

Ancak doğru solar batarya sistemini seçmek, özellikle nasıl çalıştıklarına ve şu anda piyasada bulunan farklı pil türleriyle nasıl karşılaştırıldıklarına aşina olmadığınızda kafa karıştırıcı olabilir.

Eviniz için en iyi solar batarya sistemini seçmenize yardımcı olarak eviniz ve yaşam tarzı ihtiyaçlarınız için en ideal solar batarya tipini bilinçli bir şekilde seçebilmenizi sağlayacak ana hususları bu basit kılavuzda bir araya getirdik!

Bize ulaşın